Napisałeś książkę i chcesz ją wydać?

Dzięki doświadczeniu w zakresie wydawania książek, poznając dobrze potrzeby Autorów, proponujemy zdecydowanie wyróżniający się na tle innych wydawnictw model wydawniczy.

Po pierwsze

nakład, na który się umawiamy, jest duży i mały jednocześnie. Jak to możliwe? Otóż ustalamy nakład początkowy oraz nakład maksymalny.

Po przeprowadzeniu wyczerpujących prac nad tekstem, drukujemy uzgodniony nakład początkowy, zwykle 200 egz. oraz przekazujemy go do dystrybucji na terenie całego kraju za pośrednictwem sieci księgarń oraz Empiku.

Kiedy nakład początkowy się wyczerpie, a więc Twoja książka odniesie wstępny sukces rynkowy, natychmiast drukujemy kolejne partie, by uzupełnić braki w księgarniach. Zwykle nakład maksymalny wynosi 1000 egz.

Co jeśli mimo dodruku tysiąca egzemplarzy nadal będzie zapotrzebowanie na Twoją książkę? Wówczas z chęcią zawrzemy aneks do umowy wydawniczej i na jeszcze korzystniejszych warunkach wznowimy wydanie. Czemu na korzystniejszych? Ponieważ wówczas odpadnie większość kosztów, poza samym drukiem publikacji.

Po drugie

podział zysków w naszym modelu zdecydowanie preferuje Autora. Otrzymuje On 90% ze sprzedaży książek!

Uczciwie zaznaczamy w tym momencie – zysk nie jest ceną sprzedanych książek, lecz ich ceną po odjęciu kosztów dystrybucji, w tym koniecznych i dość wysokich rabatów handlowych dla księgarń, oraz dodruku.

Po trzecie

zachowasz pełne materialne prawa autorskie do swojego Utworu. Nam udzielasz jedynie koniecznej licencji na publikację.

Oznacza to, że w każdej chwili Ty, i tylko Ty, będziesz mógł swobodnie dysponować tekstem, np. umieszczać jego fragmenty w Internecie, publikować w inny sposób, modyfikować według własnej woli.

Ile kosztuje wydanie własnej książki?

Koszt wydania własnej książki dla autora waha się zazwyczaj od dwóch do kilkunastu tysięcy złotych. Na finalny koszt wpływa wiele czynników takich jak np. liczba stron, jakość papieru, oprawa, nakład itd.

Jak to działa?

Przeprowadzamy pełny proces wydawniczy począwszy od redakcji i korekty przez skład i łamanie aż po druk w technologii cyfrowej lub / i przygotowanie e-booka. W pierwszej kolejności przekażemy tekst jednemu z naszych redaktorów, następnie po ustaleniu ostatecznej treści Utworu trafi on do łamania, składu oraz zostanie zaprojektowana okładka, a także nadamy mu nr ISBN z naszej puli. Gdy tekst będzie gotowy książka zostanie wydrukowana w technologii cyfrowej i będzie mogła stanąć na półce w księgarni. Gwarantujemy ukończenie procesu wydawniczego w terminie 3 miesięcy od zawarcia umowy wydawniczej (zazwyczaj znacznie krócej).

Zysk dla autora

Współpracując z nami masz bardzo duży udział w zysku ze sprzedaży książki sięgający nawet 90%, co w tradycyjnym modelu jest praktycznie niespotykane. Zachowasz pełnię materialnych praw do utworu, dzięki czemu będziesz mógł go nadal wykorzystywać w wybrany przez siebie sposób.

Partnerska relacja i elastyczność

Jesteśmy bardzo elastyczni, naszą ofertę dopasowujemy do potrzeb naszego klienta. Wydajemy także książki w języku angielskim (również z redakcją) co daje Ci znacznie większy potencjalny rynek odbiorców.

Dystrybucja i reklama

Zapewniamy każdej książce profesjonalną i szeroką dystrybucję (na terenie Polski) oraz reklamę. Współpracujemy z hurtowniami, dystrybuującymi publikacje. Nasze tytuły dostępne są również w ofercie Empiku.

Wsparcie i bezpieczeństwo

Opublikujesz książkę z solidnym i godnym zaufania wydawcą w uzgodnionym terminie. Zawrzesz rzetelnie przygotowaną umowę wydawniczą. Na każdym etapie od rozpoczęcia współpracy z nami będziesz miał fachową opiekę merytoryczną.

Skontaktuj się z nami

Już dziś skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się więcej. Propozycje wydawnicze prosimy przesyłać na nasz adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Jeżeli Twoja propozycja zostanie pozytywnie rozpatrzona, skontaktujemy się z Tobą aby omówić szczegóły naszej współpracy, płatności oraz strategię dalszej współpracy. Odpowiadamy na wszystkie wiadomości.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika.

Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Wszystkie książki (52)

Wszystkie produkty