Wydane książki

Poniżej prezentujemy przykłady ostatnio wydanych przez nas książek. Publikacje możecie Państwo nabywać na stronie naszego partnera – hurtowni Motyle Książkowe.
Kup książkę
j_e__charlamow

Kobieta Anioł Lis i Demon oraz Intryga Srebrnego Pociągu

5 5 1 Product

Specyfikacja

w magazynie
Justyna Ewa Charłamów
978-83-958586-1-1
564
148 x 210 x 30 mm
miękka
2021
Zapytaj o produkt: wyślij zapytanieDostępnych sztuk: dużaKod produktu: 128

Czy pociąg może być pułapką, przynętą i tajemnicą zarazem? Podróżnicy, którzy jesienią 1898 roku wsiedli do nietypowego, srebrnego pociągu wyruszającego ze stacji w Moskwie, na wszystkie te pytania z pewnością odpowiedzieliby zgodnie: tak. Wsiadając wówczas do tegoż pociągu, wiedzieli jedynie, że czeka ich kilkudniowa podróż na drugi koniec kraju, a na ostatniej stacji pokaźna nagroda, która niemalże przyprawiała o zawrót głowy. Każdy z podróżników pragnął stać się jej posiadaczem i miał na to spore szanse, jeżeli tylko spełni jeden warunek – wytrwa do końca podróży srebrnym pociągiem. Dla kilku pasażerów owa trasa bardzo szybko stała się jednak przede wszystkim podróżą w głąb samego siebie, która postawiła dziesiątki pytań, a najważniejsze z nich brzmiały: czy są sytuacje, kiedy nawet bogactwa i najpiękniejsze skarby nie są w stanie zrekompensować doznanych cierpień? I ile człowiekowi potrzeba siły, by móc się o tym przekonać? Czy kiedy dajemy się złapać w pułapkę własnych pragnień, a tętent kół pociągu o szyny brzmi niczym wyliczanka naszych własnych słabości i najgorszych cech, które pragnęliśmy za wszelką cenę ukryć, czy wciąż ważniejsze pozostają nasze pragnienia, czy bardziej to, byśmy za ich wartość i realizację nie zaprzedali własnego ja? Srebrny pociąg dawał odpowiedzi na te pytania, a o tym w jaki sposób, odmienił życie ludzi, którzy postanowili się w nim sprawdzić i przy okazji wzbogacić, opowiada właśnie ta historia, której morał pozostaje niezmienny od lat i mówi, iż czasami naprawdę nie wszystko złoto, co się świeci.

Lista komentarzy:
5 1 5
0 z 1 pomocnych
"Kobieta anioł, lis i demon oraz intryga srebrnego pociągu" Justyny Ewy Charłamów to książka, która przerosła moje oczekiwania. Nie przypominam sobie, kiedy czytałam tak dobrze napisaną powieść. Spodobał mi się pomysł, kreacja bohaterów oraz ogólny klimat książki. ????

Najbardziej spodobało mi się to, że akcja książki rozgrywa się w dawnej Rosji, w czasach, gdzie nie było tak rozwiniętej techniki i bohaterowie zdani byli tylko na siebie. Musieli wykazać się sprytem, inteligencją oraz zaradnością. Każdy ich ruch miał swoje konsekwencje.

Podróż srebrnym pociągiem zaczyna się jesienią 1898 roku na stacji kolejowej w Moskwie. Trzech kuzynów Ippolit, Uljan i Damazij wsiadają do pociągu, ponieważ chcą wygrać intrygę, którą zaplanował ich krewny Wielki Książę Jewgienij Popow. Zwycięzca ma zostać spadkobiercą majątku rodu Popow. Żaden z mężczyzn jednak nie spodziewa się, że podróż będzie aż tak trudna. Pociąg pełen jest spisków, zadań i tajemnic do rozwikłania oraz osób, które uwikłane są w zaplanowaną intrygę.

Bohaterów powieści jest kilku. Każdy z nich jest bardzo dobrze wykreowany. Przedstawione są ich pobudki, słabości oraz emocje. Kuzyni oraz tytułowe kobiety to postacie z krwi i kości. To zwykli ludzie, dlatego są tacy prawdziwi. Dzięki swojej autentyczności podróż przeżywa się tak, jakby było się pasażerem pociągu. Poczynania bohaterów skłaniają do refleksji nad tym, co w życiu jest ważne. Polubiłam wszystkich, z wyjątkiem babci Michajliny, która wyrządziła podróżującym zbyt dużo krzywd.?

Fabuła książki na każdym etapie jest ciekawa i wciągająca, ponieważ mamy tu pełno zwrotów akcji. Z niecierpliwością przewracałam kolejne kartki. Chciałam jak najszybciej dowiedzieć się, jak skończy się podróż. Mimo że książka jest gruba, ma ponad 560 stron to czyta się ją bardzo szybko, dzięki temu, że autorka ma lekkie pióro. ✒️

Ogromnym plusem jest zakończenie, które totalnie mnie zaskoczyło. Nie spodziewałam się takiego zwrotu akcji w finale. Jeżeli Pani Justyna pokusiłaby się na napisanie dalszych części, to ja jestem jak najbardziej na tak. ?

"Kobieta anioł, lis i demon oraz intryga srebrnego pociągu" to książka warta polecenia. Losy podróżników mnie porwały i przeniosły się do innej dekady, gdzie świetnie się bawiłam. Cieszę się, że przeczytałam tę pozycję. Zdecydowanie polecam.♥️
Ocena:

Dodaj swoje uwagi na temat tego produktu:

Użytkownik:

Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika.

Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Wszystkie książki (49)

Wszystkie produkty